Kladno plakátové

Malované plakáty filmů promítaných v kladenských kinech v 60. letech

V době před rozšířením videa se kina nemusela o zaplnění svých hledišť strachovat. Ještě před třiceti lety se v Kladně uživila hned tři kina: Svět (dnešní kino Sokol), kino Sevastopol (v Lidovém domě na náměstí Svobody) a kino Oko na hlavní třídě. A to nepočítáme kina v Rozdělově a Kročehlavech. Fotografie Františka Pošty, které nám poskytl pan Tomáš Rouček, zachycují malované upoutávky na filmy promítané v kladenských kinech v 60. letech. I vzhledem k politické situaci u nás byly „zápaďácké“ filmy jako Angelika, Fantomas nebo Kleopatra opravdovým trhákem.

Datum: 17.2.2008, kategorie: Fotografie, témata: centrum, kina

Mapa

Komentáře

Oprava malé nepřesnosti. Fotografie č.3 až 10 a č.12 jsou poutače kina Sevastopol a nikoliv kina Svět.

datum: 13.5.2008 23:04, autor: Zdeněk Pospíšil

Jsem moc rád, že Vám fotografie mého dědy Františka Pošty udělaly takovou radost. Doufám, že další fotografie z mého archivu, které mám v úmyslu poskytnout na tyto webové stránky, udělají radost i dalším pamětníkům a nejen jim.
s pozdravem Tomáš Rouček

datum: 20.2.2008 21:02, autor: Tomáš Rouček

Přijměte naše poděkování za otevření titulu „Kladno plakátové“ – tyto plakáty maloval celá léta náš tatínek pan Ladislav Hnízdil – lakýrník a malíř písma. Vznikaly v ateliéru propagačního oddělení POLDI SONP, které sídlilo v „Domě oddechu“. Byl i autorem prvních – kladeňákům z hokejových zápasů známých – reklam na mantinelech kladenského Zimního stadionu, včetně „POLDINEK“ na ledové ploše. Byl by velice potěšen, že se tak ve Vašem projektu náhodně objevila vzpomínka na jeho práci, kterou velmi miloval.
Přejeme mnoho úspěchů při další tvorbě stránek o Kladně.
Eva, Ladislav a Jitka roz. Hnízdilovi

datum: 20.2.2008 12:13, autor: Eva Nováková